Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Co se děje ve družině?

Co se děje ve družině?

Co se děje v družině

Každé pondělí hrajeme zábavné deskové hry. Tato aktivita je pro starší žáky.  A jaké hry hrajeme? Například Poštovní kurýr, Dominion, Krycí jména, Kombo Afrika, Agricola, Galaxytrucker a spoustu dalších. Žáci si mohou přinést i vlastní hru a naučit ji všechny ostatní. Někdy je to velká legrace.

V úterý se školou linou nejrůznější vůně. Proč?  To žáci v Kuchtíku něco dobrého kuchtí. Už si vyzkoušeli připravit chleba, celerový salát, palačinky, vánoční cukroví a jako správní Češi udělat knedlík.

Ve středu nenecháme žádné šikovné ručičky v klidu. To je náš čas na tvoření, zkoušíme si různé techniky např. lepení, procvičíme stříhání, šití, drátkování, tvoříme se dřevem a aj.

Pravidelně navštěvujeme místní knihovnu, kde si můžeme prohlédnout knihy, půjčit si knihu domů, někdy si  vyluštíme zajímavý kvíz, jindy vyrobíme drobnost. Pravidelně a hlavně aktivně trávíme čas v tělocvičně,  posilujeme sportovního ducha.  A za pěkného počasí? Hurá ven do lesa, na louky, k vodě, na hřiště, zkrátka do přírody.