Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Portál eTwinning u nás v MŠ

Portál eTwinning u nás v MŠ

eTwinning - mezinárodní spolupráce

Koncem loňslého roku jsme v rámci eTwinningu programu navázali spolupráci s MŠ "Nezábudka" z Banskej Štiavnice. Vzájemně jsme si vyrobili a přeposlali přáníčka, z čehož měly děti radost. V naši spolupráci dále pokračujeme a rozšiřujeme ji o sdílení s dětmi z Turecka.

Tématem dalšího projektu bude "Moje krásná země" Pokusíme se našim kamarádům v zahraničí zprostředkovat co nejvíce informací a zajimavostí o České republice.

eTwinning – komunita škol v Evropě

Portál eTwinning nabízí technologické nástroje pro spolupráci škol v bezpečném prostředí, kde se učitelé a žáci mohou virtuálně setkávat, spolupracovat a realizovat projekty na dálku. Jedná se o aktivitu Evropské komise.

Je příležitostí pro všechny mladé Evropany, kteří se mohou během studia účastnit vzdělávacího projektu s partnery z dalších evropských zemí. Taková zkušenost je velmi významná pro posilování evropského rozměru ve vzdělávání, pro povědomí mladých lidí o různorodosti multilingvální a multikulturní společnosti a jejich dovednosti vzdělávat se, žít a pracovat kdekoliv v Evropě.

Nejedná se o dotační typ projektu. eTwinning je služba zdarma, která tvoří rámec pro mezinárodní spolupráci škol, které mohou navazovat partnerství a realizovat takovou aktivitu, kterou ony považují za užitečnou, kde si samy určí začátek a konec spolupráce s partnerskými školami.

Portál eTwinning u nás v MŠ